اخبار و مقالات

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نورگیر پلی کربنات – پوششی مناسب و سبک برای سقف های نورگیر و آب بند

نورگیرهای پلی کربنات پوشش های شفاف و نیمه شفاف جدیدی هستند که امروزه به منظور پوشش دهی سقف حیاط های خلوت، سوله ها، گلخانه ها، آتریوم های مرکزی در مجموعه های تجاری و اداری، سقف استخرها و پارکینگ های خودرو به کار برده می شوند. این ورق ها معمولا به صورت قوسی یا شیبدار اجرا می گردند و از نظر فرم محدودیتی در اجرای آن ها نیست.

ویژگی های عمومی ورق های پلی کربنات
نورگیرهای پلی کربنات در انواع تخت و چند جداره موجود می باشند. این ورق ها تنوع رنگ بالایی داشته و از این جهت پاسخگوی هر سلیقه ای نیز هستند. به علت خاصیت شفاف و نیمه شفاف بودن این ورق ها، بازی رنگ ها در هنگام عبور از آن ها زیاد بوده و فضای خاصی پدید می آورد. انعطاف ، قوس پذیری به شکل های مختلف و همچنین نشکن بودن این ورق ها دامنه کاربرد آن ها را افزایش می دهد.
ورق های پلی کربنات به عنوان نورگیر
نورگیرهای پلی کربنات به عنوان نورگیر در مراکز تجاری , فروشگاه های زنجیره ای و منازل مسکونی قابل استفاده بوده و به علت وزن سبک و طرح های متنوع می توانند نقطه عطفی در معماری ساختمان ایجاد کنند.


کاربرد ورق های پلی کربنات در استخرها
در پوشش سقف استخرها نورگیرهای پلی کربنات با رنگ های مختلف کاربرد های زیادی دارد.. به علت عبور نور و برخورد آن با آب در این فضاها، استفاده ترکیبی از ورق های پلی کربنات با رنگ های مکمل یا متضاد می تواند تلالوء زیبایی از نور بر روی آب پدید آورد و نورپردازی طبیعی منحصر به فردی را در فضای استخر یا فضاهای مشابه آن ایجاد کند.

ویژگی های فنی ورق های پلی کربنات
نورگیرهای پلی کربنات مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته و به نوعی نشکن محسوب می شوند. از این رو در هر فضایی به ویژه سقف ها و نورگیرها می توان از آن ها با اطمینان خاطر استفاده نمود.
ورق های چند جداره پلی کربنات علاوه بر ساختار مقاوم و مستحکم پلیمری به دلیل خطوط درونی بین دو صفحه خاصیت قوس پذیری مناسب و تبدیل شدن به انواع منحنی را دارند. در نتیجه گزینه مناسبی برای ایده پردازی معماران و طراحان محسوب می شوند.
این ورق ها دارای ابعاد استانداردی می باشند. ابعاد استاندارد ورق های پلی کربنات (مدل تخت به ابعاد ۲۰۵*۳۰۵ سانتیمتر و ضخامت ۲ الی ۱۴ میلیمتر و نیز در مدل های چند جداره به ابعاد ۶۰۰*۲۱۰ سانتیمتر در ضخامت ۴ الی ۱۰ میلیمتر (دو جداره) و ۱۶ الی ۲۰ میلیمتر (سه جداره)) بوده و در بازار صنعت ساختمان موجود می باشد.

 ورق های پلی کربنات و دکوراسیون داخلی
نورگیرهای پلی کربنات به علت وجود هوا در میان دو ورق، عایق صوت و حرارت نیز محسوب می شوند. از این رو علاوه بر سقف فضاهای مذکور می توان در دکوراسیون داخلی نیز از آنها استفاده ی زیادی کرد. به طور مثال می توان به عنوان پارتیشن ، دکور، برآمدگی و فرورفتگی با نورپردازی و سایر ایده های خلاقانه از این ورق ها در طراحی داخلی نیز استفاده کرد.
ورق های پلی کربنات کاملا ضد رطوبت بوده در نتیجه می توان از آن ها در فضاهای مرطوب همچون حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و غیره به راحتی استفاده نمود.
این ورق ها در برابر عوامل شیمیایی خارجی مانند اسیدهای آلی و معدنی نیز مقاوم بوده در نتیجه استفاده از آن ها در فضاهای آزمایشگاهی، بیمارستانی و غیره انتخاب مناسبی است.


ورق های پلی کربنات قابلیت سایش و زبر نمودن نیز داشته در نتیجه امکان استفاده در محیط های پر رفت و آمد تجاری ، اداری و غیره را دارند. در بسیاری از سقف های کاذب می توان از این ورق ها با ترکیب نور پشت آن استفاده نمود و نورپردازی مصنوعی غیر مستقیم و به صرفه ایجاد کرد.
به نظر می رسد شیشه های معمولی مقاوم تر از نورگیرهای پلی کربنات می باشند اما باید توجه داشت در تحقیقات آزمایشی نورگیرهای پلی کربنات ۲۵۰ برابر شیشه های معمولی مقاوم هستند و در عین حال به علت خاصیت نشکن بودن، بی خطر و ایمن به ویژه برای کودکان و سالمندان نیز می باشند.
لذا امکان استفاده به عنوان شیشه در جداره های داخلی و پارتیشن ها را دارند. با این ورق ها می توان فضایی نیمه شفاف در طرفین محیط ایجاد نمود که حریم را به خوبی کنترل کند.

کاربرد شهری ورق های پلی کربنات
ورق های پلی کربنات به علت داشتن رنگ بندی متنوع و شکل پذیری متفاوت، قابلیت استفاده در باجه های دستگاه های خودپرداز را داشته و همچنین می توان طبق سلیقه کارفرما و رنگ بندی لوگوی بانک یا سازمان، از این ورق ها در بخش های مختلف طراحی داخلی و نما نیز استفاده نمود.
کیوسک های تلفن، امداد رسانی، پلیس، آتش نشانی، اورژانس و غیره می تواند با استفاده از ورق های پلی کربنات ساخته شود.
ورودی های متروی شهری و راه آهن، ایستگاههای اتوبوس درون شهری و پایانه های بین شهری و پل های عابر پیاده می توانند به وسیله ورق های پلی کربنات ساخته شوند یا سقف آن ها پوشش داده شود.

کاربرد ورق های پلی کربنات در فضاهای عمومی
مکان های ورزشی شامل زمین های روباز، سوله های ورزشی، سالن ها و غیره امکان استفاده از این ورق ها را داشته و می توان با کمک آن فضاهای پویا و شادی را ایجاد نمود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ورق های پلی کربنات به دلیل داشتن انواع متنوع و در اندازه های گوناگون کاربرد گسترده ای را در صنعت ساختمان به خصوص مصالحی که برای ایجاد نورگیر از آنها استفاده می شود ، فراهم کرده است. همچنین به دلیل داشتن تنوع رنگ در ورق های پلی کربنات می توان در ساخت نورگیر ، پوشش سقف پاسیو و سقف استخر,پوشش سقف حیاط خلوت طرح های زیبایی را پیاده سازی نمود.

سقف-نورگیر1

کاربرد سقف  نورگیر پلی کربنات

نورگیر سقف سوله
سقف استخر
گلخانه
سقف پارکینگ
مصارف صنعتی و ساختمانی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ورق نورگیر سقف

نورگیر سقف سازه ای قوسی شکل و یا شیب دار که معمولا پوشش روی آن از ورق پلی کربنات تختو چند جداره است و جهت پوشش سقف حیاط خلوت ، نورگیر سوله و یا گلخانه استفاده میشود

این ورق در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و به دلیل لایه ۶۰ و ۸۰ میکرونی uv  در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است

چند جداره بودن اینورق ها باعث به وجود امدن خاصیت عایق حرارتی و صوتی میشود

ورق های چند جداره پلی کربنات در عین ساختار محکم فیزیکی قوس پذیری قابل توجه ای هم دارند بنابراین میتوانند جزء بهترین سازه ها در صنعت ساختمان باشند

این سازه در ابعاد مختلف قابل ارایه و ساخت است

مزایا:

 • مقاوم در برابر عومامل شیمیایی مانند اسید های آلی ومعدنی
 • مقاومت بسیار زیاد در برابر ضربه ( تا ۲۵۰ برابر شیشه)
 • عایق صوتی و حرارتی مناسب و وزن سبک
 • اشتعال ناپذیزی
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • تنوع رنگ

کاربردها:

 • پوشش استخر استادیوم و مکان های ورزش
 • پوشش کیوسک های تلفن و خودپرداز ها
 • تامین نور برای ورودی مترو و ایستگاه های اتوبوس و پوشش پل های عابر پیاده
 • پوشش گلخانه
 • نورگیر مراکز تجاری ، فروشگاه ها و منازل مسکونی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شرکت صنایع فایبرگلاس مبارکه تولید کننده ورق های پوششی شفاف و رنگی فایبرگلاس با دستگاه های تمام اتوماتیک در ایران می باشد .
عمده ترین مصرف ورق های شفاف جهت نورگیر سقف و بدنه سالن های سوله و صنعتی می باشد.
ورق های فایبرگلاس تولید شده به روش صنعتی نسبت به تولیدات سنتی و دستی از مقاومت های فوق العاده بالاتری نسبت به تغییر رنگ در برابر نور خورشید . ضربه ، سرما یخ زدگی و تنشهای جوی برخوردار می باشد.
تولید در انواع فرم های سینوسی ، ذوزنقه ای و شادو و حتی گام های خاص طبق نقشه ارسالی مشتری امکان پذیر است.
تحویل سریع در کوتاه ترین زمان و بالا ترین سطح کیفیت ، ابعاد طولی آزاد ، انتخاب آزاد مشتری در نوع فرم و ضخامت ورق ها از دیگر مزایای ورقهای قایبرگلاس می باشد.
محصولات شرکت را با نام های زیر نیز می شناسند :
ورقهای ترانسلوسنت
ورق فایبرگلاس
ایرانیت فایبرگلاس
ایرانیت پلاستیکی
ورق های نورگیر
ورق های پلی کربنات
ورق های سایه روشن

شرکت صنایع فایبرگلاس مبارکه تنها تولید کننده ورقهای شفاف فایبر گلاس با خط تولید تمام اتوماتیک صنعتی در ایران می باشد.
این شرکت به عنوان بزرگترین و مجهزترین شرکت تولیدی ورقهای پوششی وقطعات کامپوزیتی در ایران شناخته می شود.

تماس با ما

تلفن : 7-58650006-031

شماره واتس آپ : 09215375120

همراه : 09131368820

همراه : 09131358785

آدرس دفتر فروش : اصفهان ، پلیس راه اصفهان - شیراز ، کیلومتر 15 جاده مبارکه

دانلود کاتالوگ

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به شرکت فایبرگلاس مبارکه می باشد.

طراحی و پشتیبانی توسط شرکت آوین نت

جستجو